2014 Ygs Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2014 YGS yakınlaştıkça sınav stresi artmayı sürdürüyor. Öğrenciler de çalışmalarını son hızla sürdürüyor, bu kapsamda en önemli noktalardan biri de YGS konuları. Bu yazımızda sizlere 2014 Ygs Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı hakkında bilgi vereceğiz. 2014 ygs Türkçe bölümünde hangi konulardan, hangi sınıflarda işlenen konulardan soru gelmesi, kaçar soru gelmesi muhtemel bu konu üzerine bilgileri paylaşalım. Sizler de hem ygs Türkçe konuları 2014 hakkında bilgi sahibi olun, hem de ilk bölümümüz olan ygs Türkçe konu dağılımı hakkında kafanızdaki soru işaretlerinin cevaplarını bulun.

Ygs Türkçe testi özellikle son yıllarda gittikçe yoruma, yorumlamaya dayalı bir test olmaya başladı. Bilgi soruları yalnızca sınavın %25′ini oluşturmakta; ancak ÖSYM’nin son yıllarda her geçen sınavda bir önceki sınava oranla daha ağır paragraflarla öğrencileri zorladığı gözlemlenmekte.

Bu bilgilerle birlikte geçtiğimiz sene 2013 YGS’de Türkçe sınavında hangi konuların hangi sınıfların müfredatlarında işlendiğine ve kaç adet soru çıktığına dair bilgileri sunuyoruz, bunları göz önünde bulundurarak 2014 Ygs Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı hakkında bilgi sahibi olup ona göre çalışmanızı öneririz, sizlere tekrar kolay gelsin…

Paragraf (Yardımcı Düşünce) – 8 Adet – 9. Sınıf

Parafraf (Ana Düşünce) – 5 Adet - 9. Sınıf

Dil Bilgisi – Karma Dil Bilgisi – 5 Adet - 9. ve 10.Sınıf

Paragrafta Yapı – 3 Adet - 9. ve 10. Sınıf

Parafrafta Anlatım Teknikleri – 4 Adet - 9. ve 10. Sınıf

Cümle Anlamı (Kavramlar) – 1 Adet - 9. ve 10. Sınıf

Sözcük Anlamı – 3 Adet - 9. ve 10. Sınıf

Cümle Yorumu – 4 Adet - 9.  ve 10.Sınıf

Cümle Anlamı (Karma) – 2 Adet - 9. ve 10. Sınıf

Anlatım Bozukluğu – 1 Adet - 9. ve 10. Sınıf

Noktalama İşaretleri – 1 Adet - 9. ve 11. Sınıf

Ses Bilgisi – 1 Adet - 9.  ve 11. Sınıf

Yazım Kuralları ve Noktalama İşaretleri – 2 Adet - 9. ve 11. Sınıf

2014 Ygs Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı” üzerine 6 düşünce

 1. zeynepp

  ya şimdi bunların resmi olduğunu nereden bileceğiz? Tamam,yazmışsınız Allah razı olsun da sayı vermişsiniz bir de resmi bilgi değildir herhalde? Benim bildiğim ösym konuları vermez şak diye sorar hatta ne kadar şaşırtırsam o kadar kardır dediğini düşünüyorum.. Bu bilgiler hangi kaynaktan??

  Yanıtla
  1. emir

   Öncelikle paylaşım için teşekkürler.
   Zeynep YGS/LYS de konu eklenip çıkarılmıyor her yıl konular aynı soru sayısı değişe bilir.

   Yanıtla
 2. Yönetici

  Merhaba Zeynep;
  Endişelerinde haklısın, tespitinde de haklısın. ÖSYM hiçbir zaman konuları vermez. Bizim yaptığımız mesele tam olarak şu:
  Önceki 4-5 yıldan hareketle en çok çıkan konulardan derleme yapıyoruz.

  Yanıtla
 3. aysun barış

  size tesekkür ederim en azından birazcıkta olsaa yardımcı oluyorsunuz bize umarımm çıkar konularr bizede ünüversite yolu görünürr :)

  Yanıtla
 4. said

  sıkmayın kafanızı bu sene olmazsa diğer sen………salla gitsin ben denemelerden 480 puan alıyorum ama hedefim çok zor olduğu için bu sene girmeyeceğim gelecek sene daha iyi çalışıp gireceğim bence sizde acele etmeyin

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>