2014 Ygs Din Kültürü Konuları

Merhaba sevgili Ygs adayları bu yazımızda sizlere 2014 Ygs Din Kültürü Konuları hakkında bilgi vereceğiz.

 

Ygs sistemi sürekli yenilenen ve müfredatında değişikliklere gidilen bir sistem. Bilindiği üzere son değişikliklerle lise müfredatında zorunlu hale getirilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden sonra aklımızdaki soru işareti geçtiğimiz sene Ygs’ye de bunun dahil edilip edilmeyeceği olmuştu. Ve beklenilen gerçekleşti.

ÖSYM Başkanı Ali Demir yaptığı açıklamada liselerde okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 2013 yılında itibaren YGS’de 5, LYS-4′te de 8 olmak üzere toplamda 13 soru sorulmaya başlanacağını belirtti.

Bu açıklamanın ardından 2013 Ygs’de de Din dersinden sorulargeldi. Ygs din kültürü konuları 2014 yılında nasıl olacak, 2014 ygs din kültür konu dağılımı ne olacak. Bu soruların yanıtı vermek için şimdilik erken.

2014 Ygs Din Kültürü Konuları ise şu an için yapılan açıklamalara göre şekillenecek. Konuların ne olacağı konusunda farklı fikirler var fakat malesef şu an hiçbiri tahminin ötesine geçemiyor. 2014 Ygs Din Kültürü Konuları Lise 1 müfredatından mı yoksa Lise 4 müfredatından mı oluşacak? bu sorunun cevabı ve din kültür konularının tamamı açıklamalar geldikçe bu sayfada olacak.

2014 YGS Din Kültürü Örnek Sorular yazımız yayınlandı! Hemen Okuyun.

Bir önceki yazımız olan Ygs Konuları Ve Soru Dağılımı 2014 başlıklı makalemizde 2014 ygs konu dağılımı, 2014 ygs konulara göre soru dağılımı ve ygs konuları 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.